شرکت آفتاب

شرکت آفتاب مدیریت ساخت و طرح وپیمان
 • شرکت توسعه آفتاب فروزان هشتم توس یکی از شرکت‌های گروه مهندسی باران می‌باشد که ماموریت اصلی آن برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای کلیه فرآیندهای طراحی، تامین ، ساخت و اجرای پروژه‌های گروه باران می‌باشد.

  ماموریت

  مدیریت، برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای کلیه فرایندهای طراحی، تامین، ساخت و اجرای پروژه‌های ساختمانی (مسکونی، درمانی، تجاری، آموزشی و تفریحی) در راستای تحقق اهداف کلیدی «کیفیت»، «هزینه» و «زمان» منطبق با استانداردها و توافقات بعمل آمده با مشتریان و استراتژی‌های هلدینگ باران و منشور پروژه

   

   

   
 • مدیریت طراحی (PLAN)

  فرآیند مدیریت طراحی در راستای منشور پروژه و با استفاده از دانش بدست آمده از تجارب پروژه های قبلی هلدینگ باران، الگو برداری از پروژه های موفق داخلی و خارجی، استانداردهای ملی و بین المللی توسط متخصصین شرکت در چارچوب اهداف پروژه پیگیری و اجرا می شود.

   

  منشور هر یک از پروژه ها همسو با استراتژیهای هلدینگ باران و بمنظور پاسخگویی به خواسته ها و انتظارات حال و آینده مشتریان و وضعیت رقبا و بازار تدوین و بازنگری می گردد.

   

  شرکت آفتاب با برخورداری از توانائی‌های متخصصین خود و پتانسیل‌های ناشی از چابکی سازمان، با نگرش مشتری‌مداری و با توجه به تغییرات پیش‌رو در استراتژی‌ها و منشور پروژه‌ها ناشی از تغییرات در نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها (SWOT) بطور مستمر نسبت به بازنگری و بهبود در طراحی پروژه‌ها اقدام می‌نماید.

 • مدیریت اجرا (DO)

  مدیریت اجرا بعنوان یکی از مهمترین فرآیندهای سازمان توسط مدیران پروژه و عوامل متخصص مربوطه پیگیری و اقدام شده و پاسخگوی انتظارات و نتایج اقدامات در چارچوب اهداف «کیفیت، هزینه، زمان» خواهند بود.
 • مدیریت نظارت (CHECK)

   بر اساس استاندارد های ملی و بین المللی به ترتیب ذیل اقدام می‌شود:

  - نظارت حقوقی: متخصصین نظارت حقوقی (نظام مهندسی) حسب فرآیندها و دستورالعمل‌های مربوطه فعالیت‌های طراحی و اجرای پروژه‌ها را کنترل خواهند نمود.
  - نظارت عالیه: متخصصین سازمان در کلیه رسته‌های تخصصی سازه، معماری، تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی، آتش نشانی، چوب، نما،آسانسور، فضای سبز و... عملیات اجرایی پیمانکاران و نتایج اقدامات نظارت کارگاهی را بررسی نموده و در موارد لازم دستور کارهای لازم را صادر خواهند نمود.
  - نظارت کارگاهی: کلیه فعالیت‌های اجرایی سازه، معماری، تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی توسط تیم نظارت کارگاهی بصورت تمام وقت کنترل و نظارت می‌شود. 
  - تست و آزمون: در مواردی که نیاز به انجام آزمایشات لازم قبل از شروع فعالیت طراحی مثل آزمایشات ژئوتکنیک و ژئوفیزیک و یا در حین اجرای عملیات ساخت و ساز پروژه‌ها مثل آزمایشات بتن و مقاومت مصالح باشد، آزمایشات مربوطه توسط آزمایشگاه‌های تخصصی و مرجع صورت گرفته و نتایج حاصله توسط متخصصین طراحی و دستگاه نظارت بررسی و اقدام لازم صورت خواهد گرفت.
   
 • مدیریت دانش و تعالی سازمانی

  به  منظور افزایش راندمان و بهره‌وری سازمان جهت ارتقاء توان رقابتی و کسب بهترین نتایج کسب و کار استفاده از مدل‌های متداول در مباحث تعالی سازمانی (PEM / ISO / EFQM) و مدیریت دانش در دستور کار شرکت قرار گرفته است. 

 • مدیریت امور قراردادها و پیمان رسیدگی

  این فرآیند با شناسائی و ارزیابی پیمانکاران شروع شده و پس از طی فرآیند برگزاری مناقصه و عقد قرارداد نسبت به ابلاغ کار به پیمانکاران اقدام و در ادامه با کنترل و رسیدگی صورت وضعیت‌های مربوطه، تعهدات موضوع قراردادها تا حصول نتیجه و تحویل موقت و قطعی پیگیری می‌شود.

 • مدیریت فرآیندها و روش ها

  مدیریت و بهبود فرآیندها در راستای افزایش بهره‌وری سازمان و همسو سازی ماموریت‌های سازمان با استراتژی‌های ابلاغی هلدینگ باران با بکارگیری استانداردهای موجود در دستور کار مستمر سازمان می‌باشد.

 • مدیریت برنامه ریزی و کنترل پروژه

  در چرخه عمر هر یک از پروژه‌ها با توجه به اهداف و منشور پروژه، فعالیت‌ها برنامه‌ریزی و کنترل می‌شود.

کد امنیتی را وارد نمایید:
loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک