گره بر پود طبیعت

گره بر پود طبیعت
1398/04/06

گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت
گره بر پود طبیعت

اگر یک هنرمند واقعی باشید، همه چیز می‌تواند رسانه شما باشد و سوسانا باوئر این را ثابت می‌کند. او با ترکیب برگ خشک و قلاب‌بافی آثار هنری خیره‌کننده‌ای خلق می‌کند و تعادل ظریف شکنندگی و قدرت را به خوبی به نمایش می‌گذارد.

 
همان طور که حدس می‌زنید، کار کردن با این برگ‌ها صبر و تحمل زیاد و دستان استوار می‌خواهد. سوسانا در آثارش بر تاثیر و برانگیختن افکار و ایده‌های بیننده تاکید دارد. آثار او نه تنها از نظر نحوه ساخت جالبند، بلکه در سطح عمیقی احساسات بیننده را برمی‌انگیزند.
 
قلاب بافی یک هنر سنتی است که بیشتر مادر‌ها و مادربزرگ‌ها آن را خوب بلدند. هم در آثار تزئینی و هم کاربردی از این هنر استفاده می‌شود، اما سوسانا در آثارش به دنبال چیزی فراتر از این‌هاست و از قلاب‌بافی به عنوان نوعی روش مجسمه‌سازی، ابزاری برای بیان ایده‌ها و احساسات و پر کردن شکاف بین یک اثر هنری و صنایع‌دستی استفاده می‌کند.
 
سوسانا با سوزن، قلاب و نخ‌های بسیار باریک و با جزئیات فراوان کار کرده و مرز‌های قلاب‌بافی را جابه‌جا می‌کند. ترکیب این روش با ماده شکننده‌ای مثل برگ بر ظرافت تنش و ملایمت در روابط انسانی و تعادل قدرت و شکنندگی تاکید دارد. تنش و فشار بخش جدایی ناپذیر کار اوست، اما آن را طور دیگری هم می‌توان دید: مدیریتِ تنش نقش مهمی در زندگی و محیط اطراف ما بازی می‌کند.
 
آثار سوسانا مثل برگ‌های پاییزی که روی زمین می‌بینید، شکننده هستند و آن‌ها را با هیچ ماده محافظی نمی‌پوشاند. فقط برای حفاظت، همه آن‌ها را پشت قاب شیشه‌ای قرار می‌دهد که ۹۹% اشعه فرابنفش آفتاب را خنثی می‌کند و با دقت فراوان برای هر پروژه‌ای برگ انتخاب می‌کند. به گفته خودش برای هر پروژه‌ای از نمونه برگ‌هایی استفاده می‌کند که مطمئن است نمی‌شکنند و یا در حین کار پاره نمی‌شنود.
 
خشک کردن یکی از روش‌های نگهداری است که گیاه‌شناسان سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. مثلا باغ‌های «کیو» در لندن برگ‌های خشکی دارند که بیش از ۲۰۰ سال قدمت دارند.
 
آثار این هنرمند در گالری‌‎ها و نمایشگاه‌های آثار هنری مختلف به نمایش درآمده و به فروش می‌رسد. همچنین تعدادی از آثارش در وبلاگ شخصی‌اش به فروش می‌رسد.
 
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک