همنشینی با رنگ ها

همنشینی با رنگ ها
1397/06/24

همنشینی با رنگ ها
همنشینی با رنگ ها

رویایی از رنگ‌های زرد و قرمز در کنار هوای خاکستری و ابری عصرهایش. درخت خرمالویی که میوه‌هایش را سرخ‌تر و نارنجی‌تر به رخ می‌کشد و فصل آفتاب‌هایی که باید از هر  روزن به آن‌ها سلام داد. اتاق خانه‌مان هم گرم‌تر می‌شود و دل‌انگیزتر وقتی پاییز از پشت پنجره، درخت‌هایش را نقاشی می‌کند. فصل تغییرات رنگی بیرون خانه؛ طبیعت در کار تغییر است و درون خانه، ما نیز می‌توانیم دست به تغییر بزنیم. پاییز است دیگر...

خانه از فصلی به فصل دیگر به خلاقیت شما احتیاج دارد. نیازی نیست تغییرات بزرگی بدهید. فقط کافی است بگذارید رنگ‌ها کار خودشان را بکنند. حضور نارنجی، قرمز و رنگ‌های پاییزی را در هر جای خانه‌تان ملموس کنید. بگذارید نشانه‌ای از حضور هر فصل در خانه شما نمایان شود تا شما هم برای تغییرآماده‌تر باشید. نتیجه اینکه وقتی پای این رنگ‌ها به خانه شما باز شد حال و هوای شما همرنگی می‌شود. فانتزی اما شاد.

 

همنشینی بافت و رنگ

 برای اتاق نشیمن همیشه نیازی نیست تا ایده‌های کلاسیک را اجرا کنید. کافی است ذهنتان را برای کمی تغییر آماده کنید. مثلا قرار نیست شما را به صرافت عوض کردن مبل‌ها بیندازیم. می‌توانید کوسن‌ها را عوض کنید یا روکش‌هایی با رنگ‌های قرمز و نارنجی پاییزی برای آن‌ها آماده کنید که با ترکیب رنگ‌های سبز و زرد و قهو های کنار هم بسیار زیبا دیده می‌شوند.

 

توجه کنید که فقط تونالیته رنگ‌ها، پاییزی باشند. در اتاق نشیمن از فرم و بافت کنید. دیداری این بافت‌ها هم احساس گرما را ایجاد می‌کند. این مهم بر عهده فرش‌هایی است که انتخاب می‌کنید. به قاب‌های کلاسیک مرخصی بدهید و بگذارید خلاقیت و فانتزی وارد خانه شود. پاییز را می‌توانید قاب کنید ایده‌پردازی کنید. نقش‌های ملموس و آشنا مانند برگ درخت، گل‌های خشک یا انار که می‌توانید قاب کنید و یا در دکور قرار دهید.

 

زمانی برای استراحت

 سعی کنید اتاق خوابتان را نرم‌تر و گرم‌تر کنید. این کار را با رنگ هم می‌توانید انجام دهید. قرار گذاشتیم تا تغییر اساسی انجام ندهیم. کافی است از یک ملافه سفید تمیز با نقش های گرم یا بافت دار استفاده کنید و برای روی آن نیز از پتوهایی با رنگ نارنجی یا تونالیت های از این رنگ استفاده کنید. یک احساس پاییزی از رنگ‌ها و الگو‌ها درتخت‌خواب یک. پتوی پشمی نرم و گرم با چند بالش که با استفاده از طرح‌هایی از برگ‌های پاییزی یا فرم‌های زیبا ترکیب شده می‌تواند ایده خوبی برای اتاق شما باشد. البته باید به یاد داشته باشید این فصل بهترین موقعیت برای استفاده از آفتاب است. پس با کمی جابجایی می‌توانید تخت را جایی بگذارید که بیشترین استفاده از نور را داشته باشید.

 

سبد میوه‌های رنگی

 میوه چیزی است که فصل به فصل تغییر می‌کند انتخاب سبد ازمیوه‌های زیبا و خوش رنگ فصل داخل یک ظرف چوبی، حصیری یا فلزی زیبا می‌تواند هم به اتاق نشیمن روح بدمد هم روی میز آشپزخانه جلوه گری کند. سیب تازه، گلابی، انواع توت و آجیل که با چند میوه کاج یا بر‌گهای سبز تزئین کرده‌اید. حتی برای کنار شومینه نیز جلوه خاصی خواهد داشت. تزئین خانه برای پاییز کمی خلاقیت می‌خواهد همین.

 

اید‌ه های روشن

 شمع عنصر تاثیر گذار برای هر خانه و در هر تزئینی است شمع علاوه بر زیبایی روح گرما و راحتی را به همه جا سرایت می‌دهد. می‌‌توانید شمع‌هایتان را با، آجیل یا فندق تزئین کنید و روی شومینه یا کنار پنجره بگذارید. ایجاد فضایی دلنشین و بصری با شمع‌های تزئینی و کاج و برگ‌های زرد و انار‌های خشک زیبایی خاصی دارد. هیچ چیز را فراموش نکنید. همه چیز درون خانه نیست، برای بیرون از خانه، مثلا برای روی در منزلتان نیز می‌توانید از حلقه‌هایی که با برگ‌ها  یا شاه‌بلوط‌ها و کاج‌هاو انار‌ها درست کرده‌اید استفاده کنید. شمع هم کاربرد زیادی دارد اگر حیاط دارید و می‌توانید برای شب‌های نه چندان سرد پاییزی عصرانه‌ای را در حیاط ترتیب دهید. از شمع‌هایی که درون سینی یا فانوس‌های شیشه‌ای است استفاده کنید.از گل‌ها و میوه‌های خشک شده و ظرف‌های قدیمی هم می‌توانید برای تزئین استفاده کنید.

مهم این است که در هوای خنک و دل‌انگیز پاییزی بتوانید لحظات زیبایی را در کنار خانواده سپری کنید.
 

این مطلب در شماره 7 خانه نو منتشر شده است.

 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک