امپراتوری چشم نواز

امپراتوری چشم نواز
1397/08/29

امپراتوری چشم نواز
امپراتوری چشم نواز
امپراتوری چشم نواز

«هری وینستون»فرزند یک جواهر ساز اوکراینی بود که بعد از مهاجرت خانواده به آمریکا در نیویورک بزرگ شد. در جواهر‌سازی کوچک پدر رشد کرد و استعدادش را در شناخت جواهر و خرید و فروش نشان داد. وقتی ۱۲ ساله بود توانست یک زمرد دو قیراطی را در یک امانت فروشی پیدا کند و ۲۵ سنت بخرد و دو روز بعد به ۸۰۰ دلار بفروشد. اینگونه بود که امپراطوری جواهرات وینستون در ذهن هری جوان شکل گرفت.

با الهام از انرژی بی پایان نیویورک، هری وینستون خانه جواهرش را در سال ۱۹۳۲ افتتاح کرد. همکاری وینستون با طراحان و صنعتگران جوان و خوش‌فکر و ایده‌پرداز منجر به طراحی و تولید جواهراتی بی‌نظیر و چشم نواز شد؛ دیگر جواهرات فرانسوی در بازار نیویورک حرف اول را نمی‌زد.
 
در امتداد امپراتوری
 هری شمّ فوق العاده‌اش در انتخاب جواهرات و ذهن و زبان پذیرنده‌اش برای خرید و فروش را به کار گرفت و بازار نیویورک را قبضه کرد. از معروف‌ترین مجموعه‌هایی که وینستون امپراطوری‌اش را با آن به ثبات رساند مجموعه جواهرات متعلق به«آرابلا هانتینگتون»همسر نجیب زاده صاحب و مدیر راه‌آهن آمریکا«هنری هانتینگتون»بود. آرابلا یکی از معتبر‌ترین و منحصر به فرد‌ترین مجموعه های جواهرات در جهان را تا به آن زمان داشت. جواهراتی از برندهای معتبر آن زمان«کارتیه»تا جواهرات دست ساز«ون کلیف و آرپل»و حتی مجموعه‌هایی از خانواده های سلطنتی مانند کاترین امپراتریس در تغییر جواهرات قدیمی به مجموعه‌هایی مدرن و منحصربفرد توانست این جواهرات را به مجموعه‌ای تبدیل کند که به قول رئیس موزه هانتینگتون، گردنبند مروارید آرابلا که برای سال‌ها هرگز استفاده نشده بود توانست به آویز مورد علاقه بسیاری از زنان آراسته سراسر جهان تبدیل شود.
 
خانه امید
هری وینستون جزو اولین کسانی نبود که از ثروتش برای کمک‌های اجتماعی و یا فرهنگی استفاده می‌‌کرد. اما جزو تاثیرگذارترین‌ها ماند. کمک‌هایش به موزه های بزرگ دنیا، فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و برپایی فعالیت‌های هنری و مردمی به منظور کمک به خیریه‌ها، از برنامه‌های متنوع بنیاد هری‌وینستون شده است.
هری در سال ۱۹۵۸ الماس«امید»که زینت بخش تاج سلطنتی لویی چهاردهم پادشاه فرانسه بود را به همراه الماس زیبای پرتغالی در سال ۱۹۶۳ به موزه علمی فرهنگی تحقیقاتی اسمیتسونیانSmithsonian Institution اهدا کرد.
 
خانه جواهر وینستون تنها خانه جواهر در دنیاست که جواهراتش را تنها می‌توان در شعبه‌های خودش تهیه کرد و خرید. هفت شعبه در آمریکا، پنج شعبه در ژاپن، دو شعبه در چین و یک شعبه در شهرهای تایپه، لندن و پاریس دارد.
روزنامه نیویورک تایمز از سال ۲۰۰۰ تاکنون هری وینستون را در صدر لیست بهترین جواهر سازی‌ها قرار داده و ارزش ارزان‌ترین جواهر فروخته شده در بوتیک‌های وینستون را ۶۰۰۰ دلار برآورد کرده است.
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک