طعم جدید پاییز

طعم جدید پاییز
1397/08/10

طعم جدید پاییز
طعم جدید پاییز

در شب‌های سرد و بلند پاییز به جای چای می‌توان نوشیدنی‌های گرم دیگری را جایگزین کرد.


شربت گرم

برای تهیه این شربت گرم باید از نصف پارچ شربت سیب بدون پالپ استفاده کنید به همراه دو قاشق غذا خوری عسل، ۵عدد تمشک وحشی فلفلی، ۶ عدد گل میخک، چند عدد جوز هندی با زنجبیل‌هایی که به ورقه‌های کاملا نازک تبدیل شده و پوست پرتقال. از چوب دارچین هم برای تزئین و طعم دادن استفاده خواهد شد. در طرز تهیه این شربت شما به یک قوری متوسط احتیاج دارید که شربت سیب، عسل، گل میخک، جوز و زنجبیل را در آن بریزید. برای پوست پرتقال از یک پرتقال تازه استفاده کنید و تکه‌ها را به قوری اضافه کنید و روی شعله کم بگذارید تا گرم شود. نکته مهم در این مرحله این است که نجوشد. در قوری را نگذارید و با حرارت کم بگذارید داغ شود. با ملاقه نوشیدنی را در فنجان‌های مورد علاقه‌تان بریزید و با چوب دارچین سرو کنید. جوز و زنجبیل با خاصیت گرمی که دارند در کنار عسل و عطر میخک طعم دلچسبی به شربت سیب شما خواهند داد و طبع گرم این نوشیدنی شما را گرم‌تر خواهد کرد.
 
طعمی متفاوت
اگر چای به عنوان نوشیدنی مورد علاقه شماست پس دست به کار شوید و چای با طعم دیگری را نیز تجربه کنید. برای تهیه این نوشیدنی گرم به چند دانه هل، مقدار کمی گل میخک، فلفل سیاه، زنجبیل تازه خورد شده و شکر به میزانی که خودتان می‌خواهید نیاز دارید. بعلاوه شیر و دو عدد تی بگ چای سیاه یا چای دارجیلینگ. برای تهیه این چای که مورد علاقه انگلیسیی‌ها وهندی‌هاست ۲۰ دقیقه زمان لازم دارید. در ابتدا دانه های هل، گل میخک، فلفل سیاه را در کیسه پلاستیکی بریزید و بکوبید تا پودر شود. ادویه کوبیده شده را در یک شیر جوش بریزید و با چوب دارچین، زنجبیل، دو فنجان آب و شیر بگذارید تا به جوش بیاید. بعد از جوش آمدن از روی حرارت برداشته و تی‌بگ‌ها را به شیر اضافه کرده و در پوش ظرف را بگذارید تا به مدت ده دقیقه بماند و با گرمای حاصل دم بکشد. نوشیدنی را در فنجان‌ها یا ماگ ریخته و برای هر فنجان می‌توانید دو قاشق شکر اضافه کنید. اما میزان شکر به ذائقه خودتان بستگی دارد. از این نوشیدنی با طعم جدیدی از چای لذت خواهید برد.
 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک