دانه های دوست داشتنی

دانه های دوست داشتنی
1397/09/18

دانه های دوست داشتنی
دانه های دوست داشتنی

آجیل و خشکبار مهمانان قدیمی و آشنای سفره‌های زمستانی و جشن‌های باستانی ایرانیان مثل یلدا، چهارشنبه‌سوری و مهم‌تر از همه نوروز بوده‌اند. خشکبار و آجیل در واقع شامل میوه‌های خشک و بعضی از مغزدانه‌ها است که گذشتگان در شب‌نشینی‌ها و جشن‌های زمستانی از آن استفاده می‌کردند.

 

تولید و نگهداری آجیل و خشکبار به منظور نگهداری طولانی مدت از میوه‌ها و محصولات کشاورزی انجام می‌شده‌است. این میوها و دانه‌ها معمولا شامل مواد مغذی و تامین کننده بیشترین مایحتاج بدن بودند. مغز دانه‌هایی مثل پسته، بادام، فندق، گردو خشک و میوه‌های خشک مثل کشمش، برگه آلو بخارا، قیصی خشک، برگه هلو، برگه زردآلو و خرما و انجیر خشک، معروف‌ترین ترکیبات آجیل و خشکبار هستند. در تعریف کلی، آجیل به مخلوطی از خشکبار و مغز دانه‌ها گفته می‌شود که بنا بر سلایق، مدل‌های گوناگون و مناسبت‌های مختلف ترکیبات آن فرق می‌کند. آجیل از دیرباز به یکی از نمادهای فرهنگ ایرانی تبدیل شده و جش نهایی مثل نوروز و یلدا، تنها با حضور آجیل مفهوم پیدا می‌کنند.

 

جشن‌های آجیلی

با اینکه بیشتر ترکیبات آجیل در مناسبت‌ها معمولا یکسان است، اما معمولا تفاوت‌هایی بین آن‌ها دیده می‌شود.آجیل شب یلدا برخلاف آجیل نوروز، معمولا آجیل خام و بدون نمک است. این آجیل شیرین شامل مغز گردو، پسته، فندق، بادام و بادام هندی، مویز، کشمش، توت خشک است و گاهی هم تکه ‌های باسلق به آن اضافه می‌شود. آجیل چهارشنبه سوری هم شبا‌هت‌هایی به آجیل شب یلدا دارد و تر یکبات آن شامل نخودچی، کشمش، توت، انجیر، تخمه آفتابگردان، خرما و آلوی خشک است.

 

هرچند که تخمه آفتابگردان  پیشینه‌ای طولانی در بین خوراکی‌های چهارشنبه‌سوری دارد، اما محبوبیتش به اندازه اعضای قدیمی‌تر این  ترکیب است. آجیل نوروزی را اما شاید بتوان پروپیمان‌ترین ترکیب در بین مناسبتهای آجیلی دانست.آجیل نوروزی معمولا از چند ترکیب آشنا تشکیل می‌شود. آجیل شور که خود تر کیبی از پسته، تخمه کدو، تخمه ژاپنی، مغز  بادام، مغز فندق و بادام هندی است، پرطرفدارترین ترکیب در بین ترکیبات آجیل‌های نوروزی است. هرچند آجیل شیرین با ترکیبات مغز گردو و کشمش و توت خشک و دانه‌های خام از محبوبیت کمتری بین آجیل‌های نوروزی برخوردار است اما نسبت به آجیل شور مضرات کمتری دارد.

 

راهنمای خرید

حالا که آجیل جزئی جدا نشدنی در جشن‌های باستانی ایرانیان است، برای دسترسی و تهیه بهترین و مرغوب‌ترین آجیل‌ها هم نکاتی وجود دارد که رعایت آنها سلامتی و کیفیتی را که لایق شماست نصیبتان می‌کند. اولین نکته، خرید آجیل از فروشگاه‌های معتبری است که اجناس با کیفیت، مرغوب و تازه عرضه می‌کنند. موقع خرید آجیل حتما به تازگی آن توجه کنید. آجیل تازه و سالم به هیچ وجه نباید بوی ماندگی یا ترشیدگی بدهد. اگر آجیل مورد نظرتان بیش از حد براق و خوش رنگ و لعاب به نظر می‌رسد، حتما با دستتان رنگ آجیل را کنترل کنید. رنگی شدن دستتان نشانه رنگ شدن آجیل با رنگ‌های غیرمجاز است.

پسته‌هایی که بیش از حد خنده‌رو هستند، قبلا به منظور ایجاد شوک حرارتی بین آب جوش و آب یخ جابه‌جا شده‌اند. این شوک حرارتی، کیفیت پسته را پایین می‌آورد و موجب نم کشیدن پسته هم می‌شود. این پسته‌ها زودتر فاسد می‌شوند.نکته بسیار مهم دیگر در خرید آجیل، توجه به پروانه بهداشتی و مبتلا نبودن دانه‌ها به سموم قارچی است. البته این موضوع عملا در مورد خرید آجیل فله و باز غیر ممکن است. اما با خرید از فروشگاه‌های معتبر و آجیل بسته‌بندی می‌توانید از سلامت آجیل مطمئن باشید.

 

جایگاه آجیل در سبد غذایی

دانه‌های لذیذ و پرکالری، همیشه به یک میزان مورد عشق و نفرت بوده‌اند. نفرتی که باعثش پرکالری‌بودن و چرب‌بودن این دانه‌هاست و عشقی که از طعم و البته فواید بی‌شمار آن‌ها ریشه می‌گیرد.هرچند که‌ترکیبات آجیل‌ذاتا موادی مغذی و پرکالری هستند، اما مصرف متعادل این ترکیبات نه تنها خطری برای سلامتی نیست، بلکه در حقیقت بسیار لازم و مفید است. مطالعات در این زمینه نشان داده که میزان کلسترول خون در افرادی که به طور روزانه از مقدار کمی آجیل به عنوان یک رژیم غذایی برای سلامت قلب استفاده می‌کنند، کاهش پیدا کرده‌است. همچنین مصرف متعادل (آجیل خام) و نه آجیل شور از ایجاد لخته‌های خونی و بروز حمله‌های قلبی پیشگیری می‌کند.

 

اما آجیل به خودی خود خوراکی بسیار پرکالری است. تمام فواید آن هم به شرط رعایت تعادل در مصرف آن نصیب شما می‌شوند. هر ۱۰۰گرم از دانه‌های مثل بادام، بادام زمینی، بادام هندی و پسته به طور متوسط حاوی ۶۰۰کالری است. پس برای گنجاندن آجیل در رژیم غذایی روزانه‌تان، حتما به مقدار کالری مورد نیازتان توجه کنید.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک