زمین پاک

زمین پاک
1398/02/02

زمین پاک
زمین پاک
زمین پاک

زمانی که عبارت «دوستدار طبیعت» به گوش می‌خورد اولین چیزی که به ذهن ما می‌آید قطعا بزرگترین کمپانی تکنولوژی دنیا نخواهد بود! اما تنها به این خاطر که این کمپانی از حمایت بسیار زیادش از محیط زیست حرف نمی‌زند دلیل بر انجام ندادن نقشش در حفاظت از طبیعت نیست!

 

کمپانی بزرگ اپل هیچ گاه شعاری با عنوان «نگاه کنید من طرفدار محیط زیست هستم!» ندارد. اما این شرکت اقدام عظیمی در این راستا انجام داده است. در سال ۲۰۱۵  قراردادی یک بیلیون دلاری با بزرگترین کمپانی تولید کننده توربین‌های انرژی خورشیدی در آمریکا  امضا کرده است. شرکت اپل با استفاده از انرژی خورشیدی انرژی مورد نیاز فروشگاه‌ها، دفاتر، مراکز و شرکت‌های رسمی‌اش را در کالیفرنیا بدین وسیله تامین می‌کند که بزرگترین قرارداد استفاده از این نوع انرژی در تاریخ می‌باشد.

 

کمپانی اپل همچنین بر پایداری و قابل بازیافت بودن محصولات و بسته‌بندی آنها تمرکز دارد . «برنامه بازسازی و بازیافت» اپل این چنین است که بازیافت دستگاه‌های قدیمی و استفاده شده این برند را همواره تبلیغ می‌کند و ۹۹% از کاغذی که در بسته‌بندی محصولاتش استفاده می‌شود قابل بازیافت است. 

 

اولین کمپانی بزرگ استفاده کننده از انرژی خورشیدی بودن، مسئله‌ی بسیار قابل توجهی است و ممکن است که بیشتر کمپانی‌ها بعد از این کار به تغییر فضاهای تبلیغانی، وبسایت و طراحی‌های آن و ... می‌پردازند تا این امر را بازتاب دهند. اما اپل این کار را نمی‌کند. این کمپانی می‌داند چه می‌خواهد. یک کمپانی بسیار شناخته شده و قابل احترام در تکنولوژی با طراحی‌های منحصربفرد و مینیمالیستی که قصد دارد به همین ترتیب باقی بماند حال اینکه هرچقدر هم نگران محیط زیست باشد.

 

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید میزان اهمیت شما به حفاظت از محیط زیست باید در مرکز توجه قرار بگیرد! به یاد داشته باشید که شما بخاطر جلب توجه و تبلیغات به این امر روی نیاورده‌اید بلکه برای مراقبت از کره‌ی زمین این کار را کرده‌اید. در هر زمینه کاری که هستید نگران این نباشید که با اهمیت دادن به مسئله حفاظت از محیط زیست درباره شما چه فکری خواهند کرد! فقط آن‌ را انجام دهید!

 
نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک