مسئولیت های اجتماعی

مسئولیت های اجتماعی
1397/03/21

1
2

برندهای موفق خود را در برابر مسئولیت‌های اجتماعی موظف می‌دانند، آن‌ها را می‌پذیرند و در راستای آن‌ها گام برمی‌دارند تا دنیا را جای بهتری برای زیست و رشد کنند.

 
مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها از جستارهای «اخلاق کسب و کار» است که به نقش شرکت‌ها درحوزه اجتماع پرداخته و در واقع مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد.
 
گروه باران نیز در همین راستا از ابتدای شکل‌گیری تا به امروز در قالب‌های مختلف زیست محیطی، علمی و فرهنگی مسئولیت‌های اجتماعی مختلفی را پذیرفته و به حمایت از رویدادهای متنوع پرداخته که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است.
 

◄ همراه همدم
 
مؤسسه خیریه‌ی همدم فتح‌المبین با حمایت‌های سازمان بهزیستی و حمایت و همیاری و مساعدت خیرین، قریب 400 دختر کم توان ذهنی را بصورت شبانه‌روزی نگهداری و آموزش‌های لازم را به آنان ارائه می‌نماید.
 
مجموعه باران در طی سالیان گذشته همواره از طرق مختلف در راستای حمایت از این موسسه گام برداشته و تلاش دارد بتواند مردم خیر و نیکوکار را به همراهی با خود و کمک به این موسسه تشویق نماید.
 
 

◄ فرهنگی و هنری
 
تئاتر «پیانیستولوژی» به کارگردانی محمد نیازی و تهیه‌کنندگی مسعود حکم آبادی با حمایت مجموعه باران در پاییز سال 1396 در سالن تئاتر شهر مشهد اجرا گردید.
 
تئاتر «شنا در آتش» به کارگردانی استاد رضا صابری و تهیه‌کنندگی مسعود حکم آبادی و میثم رضوانی با حمایت مجموعه باران در تابستان سال 1396 در سالن تئاتر شهر مشهد اجرا گردید.
 

 
◄ زیست‌محیطی
 
اهمیت‌بخشی به محیط‌زیست و در نظر داشتن عدم تخریب فضای زیست و محافظت از محیط زیست از ابتدا به عنوان یکی از ارزش‌های بنیادین گروه مهندسی باران طرح ریزی شده و این رویکرد در تمامی پروژه‌ها به عنوان سرلوحه اقدامات این گروه بوده است. 
 
در سال 89 در راستای کیفیت بخشی ساخت و سازهای شهری و تشویق و فرهنگسازی برای دست اندرکاران در اجرای ساختمان‌های نمونه، شهرداری مشهد برآن شد تا با همکاری دیگر ارگان‌ها و سازمان‌های ذیربط نسبت به شناسائی و معرفی و تشویق بناهای نمونه شهر مشهد اقدام نماید.
 
 
در این طرح ساختمان‌های منتخب در هر یک از حوزه‌های تخصصی معماری و شهرسازی، تاسیسات و صرفه‌جویی انرژی و سازه معرفی شدند که برج باران 1 مفتخر به احراز رتبه بنای برگزیده به لحاظ برتر بودن در زمینه تاسیسات و صرفه‌جویی انرژی گردید.
کسب این اعتبارنامه از سوی نهادهای مرتبط با حوزه ساخت و ساز مهر تائیدی بر راه گروه مهندسی باران و موثر واقع شدن در انجام این مسئولیت اجتماعی بوده است.
 

◄ علمی و سلامت
 
«نخستین همایش بین المللی سیستم های نوین طراحی، اجرا و نظارت صنعت ساختمان» توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با حمایت مجموعه باران در آبان ماه سال 1392 برگزار گردید.
 
 
 
«دومین کنگره بین المللی انجمن نفرولوژی کودکان ایران» توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حمایت مجموعه باران در تابستان سال 1390 برگزار گردید.
 
 
«کنگره بین المللی دیسپلازی مفصل هیپ از نوزادی تا سالمندی» توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حمایت مجموعه باران در خرداد ماه سال 1390 برگزار گردید.
 
 
 
«نهمین همایش بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران» توسط انجمن ارتودنتیست‌های ایران با حمایت مجموعه باران در اردیبهشت ماه سال 1390 برگزار گردید.

 

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به گروه مهندسی باران می باشد طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک